Bekarlık sultanlıktır diyenler bu haber sizler için: Bekar kalmak için 10 güçlü nedeniniz var! Bekarken nasıl daha mutlu olunur?

Çevresindeki baskılara rağmen evlenmeyen, en doğru anı bekleyenler, ömrünü bekar geçirmek isteyenleri anlamanıza yardımcı olacak notlar söz konusu. Yalnızlığı seven insanların, neden bu yalnızlıktan hoşlandığını da ortaya koyan detaylar var.

Biriyle sevgiyi ve üzüntüyü paylaşmak çok güzel olsa da tercih nedeni olan bekarlığın da çok tatlı yanları var diyorsanız bunları okuyabilirsiniz. Belki de sizin bile daha önce fark etmediğiniz ve yapmaktan hoşlanacağınız aktiviteler bulursunuz.

Bekarken neler daha zevkli gelebilir?

1. Tek başına tatile çıkmak mı?

Yalnız başınıza tatile çıkmak yeni arkadaşlar edinmek için müthiş bir fırsat. Arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle tatil yapmak da eğlenceli gelebilir. Kısa bir tatile çıkıp, kendinizle baş başa kalabilir ve çok iyi dinlenebilirsiniz. Yabancı bir ülkeye tek başına gitmek mi? Daha çılgın bir hareket olamaz! Özgüveninizin ve ortamlarda havanızın müthiş olacağı bir etkinlik.

2. Vakit geçirmek için aile ortamları ideal aslında!

Evlenmiş arkadaşlarınızı ya da ebeveynlerinizi gözlemlemek için onlarla sık sık buluşabilirsiniz. Üçüncü kişi olup, yalnız kalmaktan kokmayın. Ne istediklerinizi de böylece keşfedebilirsiniz. Eksik gedikleriyle evlilik hayatını gözlemlemek için iyi bir ortam sunuyorlar.

3. Hobileriniz sizi bekliyor

Sevgilinizle film izlemek, romantik olabilir. Ancak çok da uyuşuk bir etkinlik. Oysaki bekarken hobilerinize vakit ayırabilirsiniz. Kişisel gelişim açısından bekar kalmak çok iyi fırsatlar sunuyor. Ellerinizi çamurlayın, boyaya batırın ya da örgü örün. Nasıl olsa dilediğinizi yapacak vaktiniz var.

4. Huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz

Sevgiliniz varken durmuş gibi olan zaman bekar ve yalnızken hızlanır. Böyle anlarda yalnız olmanın keyfini çıkarın. Zamanınız, planlarınız ve aklınıza gelen her şey sizin. huzurla kafanızı dinleyebilirsiniz. Ayaklarınızı uzatıp bir film açın. Kuş kadar hafifsiniz.

5. Spora dönüş müthiş!

Sevgili ya da eş demek, bölünmüş zaman demek biraz da. Eğer spor yapmayı siz severken, sevgiliniz sevmiyorsa sizin için zamanı ayırmak daha da zorlaşır. Bekarken tüm spor salonları sizin için hazır olacak. Vücudunuzu geliştirmek ve stressiz, sağlıklı bir yaşam kurmak için daha iyi bir dönem olamaz.

6. Sevgili olmanın tadını çıkarın

Flörtleşmeler, randevular ve dışarıda el ele dolaşmak… Eğlenceli bir dönem daha çok sevgiliyken yaşanır. Evliliğin sorumluluklarını almadan rahatça dolaşın. Özgürsünüz ve bunun tadını birlikte çıkarın. Birlikte vakit geçirmek, kimi zaman uzak kalıp özlemek de sevdaya dahil olacak.

7. Gönüllü olmak için neden çok…

Bekarlığın tadı gönüllük çalışmalarına katılarak çıkarılabilir. Bekar döneminizi başkalarına yardım etmek için kullanabilirsiniz. Bu çalışmalar sırasında tanışacağınız yeni insanlar sizi geliştirecek. Bu dönem kim bilir ne güzel deneyimler edineceksiniz. Farklı yerlerden gelen insanlarla olmak sizi mutlu edecek.

8. Eski dostlarınıza vakit ayırmak mı?

Arkadaşlarınızla görüşmenizi aksatan bir evliliğiniz yok. Eski dostlarınıza vakit ayırın. Dostlarınızı bir araya getirin ve anılarınızı paylaşın. Sevdiklerinizle vakit geçirmek size her zaman iyi gelecek.

9. Tercihlerinizi kendiniz belirlersiniz

Yaşım geçiyor, ben niye yalnızım gibi saçma sözlere takılmadan seçici olmalısınız. Karşınızdaki tanımak için çabalamalısınız. Flört edin, yavaşlayın ve tercihlerinize göz atın. Evlilik hızı sevmez, yavaş ve sindirerek yaşamalısınız.

10. Dostlarınızla yolculuğa ne dersiniz?

İki dostun çıkacağı tatilden ya da içeceği kahveden daha tatlısını biliyor musunuz? Biz hiç ötesine denk gelmedik. Anılarınıza anı katarak, bu hayatı çok güzel yaşayabilirsiniz. Sık sık görüşüp, dertlerinizi anlatabileceğiniz bir dostunuza, evliyken çamaşır ve bulaşıktan vakit ayıramayabilirsiniz. Bekarken dostlarınıza vakit ayırmanın ve eğlenmenin tadını çıkarmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir