Birlikteliğini Sonsuza Kadar Sürdürmek İsteyenlerin İlişkilerinde Kaçınması Gereken 10 Şey

İlişkideyken doğru kararlar verebilmek ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için çok önemlidir. Bu yüzden bu içeriğimizde sizlere birkaç tavsiye vermek istedik… ?

1. Herhangi bir şey için birbirinizi yargılamayın.

Eğer partnerinizle devamlı olarak birbirinizi yargılarsanız bir noktadan sonra beraberken rahat edememeye başlarsınız, bu da ilişkinize fazlasıyla zarar verir.

2. “Senin yüzünden oldu” tarzında cümlelerden kaçının.

Bu tür suçlayıcı cümlelerin ortadaki sorunu çözmek için hiçbir faydası olmaz. Sorunu çözmek istiyorsanız sakince, anlayışlı bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor.

3. Hoşunuza gitmeyen bir şey olduğunda arkasından konuşmak yerine onunla paylaşın.

Partnerinize kızdığınızda bu durumu hemen gidip kendi arkadaşlarınız veya onun çevresiyle paylaşmak yerine bizzat onunla konuşmayı deneyin. Böylece sorunu büyümeden ve daha fazla kırıcı olmadan çözersiniz.

4. Ve aynı şekilde kafanızda kurmak yerine her şeyi ona sorup doğrusunu öğrenin.

Bazen her şey göründüğü gibi olmayabiliyor ve bu yüzden gerçeği öğrenince kendimizi üzdüğümüzle kalıyoruz. Bunu yaşamamak için kafanızda kurmak yerine partnerize sorup işin doğrusunu öğrenin.

5. Bir plan yaparken yalnızca kendi isteklerinizi değil, onun da neyi istediğini göz önünde bulundurun.

Fark etmeden her şey bizim istediğimiz şekilde olsun diye diretebiliyoruz. Bu gibi durumlarda karşımızdaki kişi kendisini fazlasıyla değersiz hisseder. Aman, buna dikkat etmeniz şart!

6. Bir şeye “Hayır” dediğinde ona direkt olarak kızmak yerine düzgünce nedenini sorun.

Ve tabii istediklerimiz olmadığında, hayır cevabıyla karşılaştığımızda keyfimiz fazlasıyla kaçabiliyor. Ama bu gibi durumlarda hemen kavga modunu açmak yerine karşımızdakinin teklifimizi neden kabul etmediğini düzgünce konuşabiliriz.

7. Başkalarının yanında birbirinizi eleştirip yargılamayın.

Buna kim maruz kalırsa kendisini çok kötü hissedip ilişkiden uzaklaşır. Bu sebeple bunu yapmaktan kesinlikle uzak durmalısınız! Hatta bunun aksine birbirinize arka çıkmalı, birbirinizin güzel yanlarını ortaya çıkarmalısınız.

8. “Ben buyum” tarzı cümleler kurup karşınızdakine değersiz hissettirmeyin.

Birine ‘ben buyum’ demek, sen benim umurumda değilsin, beğenmesen de ben her zaman böyle kalacağım demektir. Bu yüzden bu cümleyi kurmak yerine neden değişemeyeceğini anlatmaya çalışabilirsiniz.

9. Kıskançlığın dozunu ayarlayamadığınız için partnerinizin hayatını kısıtlamaya çalışmayın.

Bunu yapmak ilişkiye o kadar çok zarar verir ki, partneriniz sizi çok seviyor olsa bile bu kısıtlanmaya dayanamadığı için ilişkiyi bitirmek zorunda kalır. Bunu hem kendinize hem de ilişkinize yapmayın…

10. Ve en önemlisi de, problemleri halı altına süpürerek görmezden gelmeye çalışmayın.

Sırf o an tartışmak istemediğiniz için problemleri halı altına süpürdüğünüzde bu problemler kendiliğinden çözülmek yerine daha da büyür, büyür ve artık çözülemeyecek boyuta ulaşır. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x