Erdoğan, Macaristan’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Macaristan’a gidiyor. İletişim Başkanlığı tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Sayın Viktor Orban’ın davetine icabetle, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin Altıncı Toplantısı vesilesiyle 18 Aralık 2023 tarihinde Macaristan’a resmi ziyarette bulunacak.

*Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanının başkanlıklarında Budapeşte’de düzenlenecek Konsey Toplantısı’yla, stratejik ortaklık seviyesindeki Türkiye-Macaristan ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

*Görüşmelerde, ikili münasebetlerin yanı sıra güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülmektedir.

*Konsey Toplantısı vesilesiyle, ahdi zemini güçlendirmeye matuf muhtelif anlaşmaların imzalanması ve Türkiye-Macaristan Kültür Yılının açılış töreninin gerçekleştirilmesi de planlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x