ParaSpace İstismarından 2.900 Ethereum (ETH) Kurtarıldı

BlockSec, NFT borç verme platformu ParaSpace‘e yapılan şüpheli bir saldırıyı engelledi ve platformdaki 2 bin 900 Ethereum’u (ETH) kurtardı.

Kripto endüstrisinde büyük bir kaybın önüne geçildi. NFT borç verme projesi ParaSpace, şüpheli bir işlemi fark ettiklerini ve güvenlik önlemi olarak tüm ParaSpace protokolünü duraklattıklarını duyurdu.

Bu duyurunun ardından BlockSec, platforma yönelik şüpheli bir saldırıyı engellediklerini ve protokoldeki 2.900 ETH‘yi kurtardıklarını açıkladı. BlockSec, ParaSpace’e ulaştığını ancak henüz geri dönüş alamadığını da belirtti.

BlockSec, ParaSpace İstismarının Önüne Geçti

Akıllı sözleşmeleri denetleyen BlockSec, NFT borç verme platformu ParaSpace‘e yönelen şüpheli saldırıları engellediğini duyurdu. BlockSec, bu saldırılardan 2.900 Ethereum’u (ETH) kurtardığını ve bunu ekibe bildirdiğini aktardı.

Günün erken saatlerinde ParaSpace, platformunda şüpheli birkaç işlemi fark ettiğini ve bu nedenle operasyonlarını durdurduğunu aktardı. Platformdaki sözleşmelerde hiçbir işleme izin vermediklerini aktaran NFT kuruluşu, para çekme, para yatırma ve tasfiye gibi işlemlerin gerçekleşmeyeceğini belirtti.

ParaSpace, yaşanan süreçleri araştırdığını ve daha fazla bilgiye sahip olduğunda topluluğuna güncelleme yapacağını da aktardı. Daha sonrasında NFT platformu, BAYC ve CryptoPunks gibi önemli NFT’lerin de aralarında olduğu varlıkların güvenli olduğunu belirtti.

Bu açıklamaların ardından, BlockSec tarafından da dikkat çekici bir açıklama geldi. BlockSec, ParaSpace’e yapılan istismar saldırılarını engellediklerini ve 2.900 ETH‘yi (yaklaşık 5 milyon dolar) kurtardıklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir