Polkadot ve Bu 5 Altcoin İçin Parabolik Hareketler Bekleniyor!

Önde gelen uzmanlar, Polkadot ve bu 5 altcoin projesi için parabolik hareketler beklediğini açıkladı! İşte detaylar…

Polkadot (DOT), yeni ortaklıklarla büyüme yolunda devam ediyor

Polkadot (DOT), rakiplerinin son birkaç gündür çizdiği olumlu büyüme tablosuna karşılık bugün, fiyat artışı açısından geride kaldı. Polkadot, anlık olarak 6,26 dolardan işlem görüyor ve yüzde 0.5 değer kazandı. Haftalık grafiğine bakıldığında popüler altcoin projesi DOT, yüzde 2.6’lık bir yükseliş yaşadı. Polkadot’un ekosistem temelleri, son fiyat hareketlerine halen gerektiği gibi yansıtılmadı. Polkadot’un yeni bir büyüme eğrisine ulaşması ve grafiğini çıkarması için, ilk önce parachain’lerinin piyasaya sürülen yenilikçi merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) rağmen mücadele ettiği tanıtım engelini aşması gerektiği tezi burada yatıyor. Özel blockchain’lerden oluşan bir ağı birbirine bağlayan ve güvenliğini sağlayan açık kaynaklı multichain bir protokol olarak Polkadot, piyasadaki en çok yönlü Layer 1 proof-of-stake (PoS) protokollerinden biri olarak kendisine bir isim yaptı.

Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere ekosisteminin faaliyetlerine genel bir bakışa göre Polkadot, son birkaç hafta içinde pek çok stratejik ortaklığa imza attı. Hiç şüphe yok ki, diğerleri arasında Astar Network ve Moonbeam gibi protokoller inşa ediliyor. Orta ve uzun vadede DOT’un benimsenme ve büyüme eğrisini değiştirmek için yeni ortaklıklar ile beraber ismini duyurmaya hala ihtiyaç bulunuyor. Öte yandan Polkadot parachain’lerinin büyük bir kısmının yenilikçi bir çözüm tasarımıyla üzerine düşeni kanıtlamış olsa da, ana chain olarak Polkadot da fena durumda bulunmuyor. Daha önce bildirildiği üzere Polkadot, üç önemli yükseltmeyi başlatmayı amaçladığı gelişmiş protokol geliştirmesi aradı. Rapora göre, bu yeni yükseltmeler, Polkadot ağındaki blockchain’ler için yönetişimin demokratikleştirilmesine yardımcı olacak.

Önde gelen kripto para analisti Cosmos’u (ATOM) yorumladı!

Önde gelen kripto para analisti, göstergenin 12 dolar veya 12.5 dolara doğru potansiyel bir toparlanma sinyali verdiğine dikkat çekti. ATOM’daki yükseliş çağrısına rağmen, kripto para birimi hala yüzde 1.10’luk hafif bir kayıpla 11.90 dolardan işlem görüyor. Öte yandan kripto para analistin’in çağrısı yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor ve mevcut düşüş eğiliminin tamamen tersine çevrilmesi, hedeflenen yüksek fiyata doğru daha hızlı bir itiş görevi görecek. CoinMarketCap tarafından aktarılan verilere göre Cosmos, uzun zaman önce belirlediği ATH seviyesi 44.70 dolar seviyesine yüzde 73 uzaklıkta bulunuyor ve popüler altcoin kripto kışı boyunca zor zamanlar geçirdi.

Birçok analist, Cosmos için yatay bir hareket öne sürerek karışık bir bükülme öngörse de, kripto para analisti @ali_charts, Cosmos’un aşırı satılmış olabileceğine işaret ederek, yükseliş yönüne dikkat çekti.

Bununla beraber Cosmos uzun bir süredir tutarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Popüler altcoin tarafından paylaşılan yakın tarihli bir güncellemede, Cosmos Hub Governance’ın son birkaç aydır gösterilecek doğrulanabilir kanıtlarla her zamankinden çok daha canlı olduğunu söyledi. Twitter üzerinden yayınlanan gönderide ise şu sözler aktarılıyor:

Cosmos Hub Governance her zamankinden daha aktif! Son aylarda artan sayıda taslak destek ve forum etkinliği gördük. Bu, gelişen, merkezi olmayan bir topluluğun işaretidir. Ayrıca, yönetişim için özel bir kanala duyulan ihtiyacı da aydınlatıyor.

Altcoin Sherpa: “Ethereum Bitcoin’i arkasında bırakabilir!”

Bir başka kripto para analisti Altcoin Sherpa, 193.300 Twitter takipçisine aktardığı sözlerde Ethereum’un (ETH) Bitcoin’in (BTC) performansını yakalayacağına ve en sonunda piyasa değerine göre lider kripto varlığını geride bırakmaya başlayacağını düşündüğünü söyledi:

ETHBTC: Bu seviye civarında bir sıçrama görsem şaşırmam ama önümüzdeki aylarda 0,055’e (BTC) çıkacağını düşünüyorum. Bence BTC, Ethereum’dan biraz daha iyi performans gösteriyor ve ardından ETH patlaması gelecek. Çok yıllık bir birikimi var ve muhtemelen aynı durum ETH için de gerçekleşecek.

Anlık olarak Ethereum (ETH), 1.824 dolardan işlem görüyor. Analistin grafiğine göre, 0,055 BTC (1.543 dolar) hedefine doğru bir hareket, haftalık zaman diliminde ETH/BTC için daha yüksek bir düşük kuruluma işaret ediyor.

Popüler analist: Binance Coin (BNB) için de yorumlarda bulundu!

Altcoin Sherpa, dev kripto borsası Binance’in yerel coin’i BNB’ye baktığında, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kriptonun Mayıs 2022’den beri düşüş eğilimini sürdüren önemli bir direnç seviyesini düşürme tehdidinde bulunduğunu düşünüyor. Analistin sözleri ise şu şekilde:

BNB: Bu alan ne zaman kırılacak? Kasım 2022‘deki son sapmadan bu yana ilk iki günlük kapanış, bu 330 dolar seviyesini yakından izliyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere bu yazının yazıldığı sırada BNB, analistin direnç seviyesinin biraz üzerinde ve 337 dolardan işlem görüyor.

Altcoin Sherpa: “Mask Network (MASK) yükseliş eğilimine sahip!”

Bir diğer yandan gizlilik merkezli kripto projesi Mask Network’ün yönetim coini MASK’a da yer veren Sherpa, MASK’ın yükseliş eğilimi olduğunu öne sürüyor ancak bir sonraki ayaktan önce bir geri çekilmeye tanık olmasının muhtemel olduğunu aktarıyor. Yazım sırasında MASK 5,88 dolar değerinde bulunuyor. Analistin sözleri ise şu şekilde:

MASK: Çok güçlü görünüyor ama bir direnç alanında; bir dip satın alma fırsatı için 5 doları arardı. 5-4,50 dolar sağlam bir giriş alanı gibi görünüyor.

Analist, son olarak Liquity (LQTY)’e işaret etti!

Analistin radarındaki son altcoin, merkezi olmayan borçlanma protokolü Liquity’dir (LQTY). Altcoin Sherpa, LQTY’nin şu anda bir sonraki ralliye hazırlık olarak konsolide olabileceğine inanıyor. Analist, Twitter üzerinden aktardığı yorumlarda popüler altcoin projesini izlediğini belirtiyor.

Analistin grafiğine bakıldığında, 2,39 doların altındaki yükseliş görüşünü geçersiz kılarak LQTY’yi cari fiyatlarla biriktirmek istiyor gibi görünüyor. Anlık olarak LQTY, 2.41 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir