Rutininizi yeniden oluşturun! Parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak çok kolay

SAÇLARINIZI SICAK SU İLE YIKAMAYIN

Saçın sıcak su ile yıkanması saçın ve saç derisinin kurumasına neden olabilir, bu nedenle saç telleri daha kolay kırılabilir. Uzmanlara göre hangi mevsim olursa olsun saçları ılık su ile yıkamak saç derisi sağlığı için en iyisi. Yıkama sonunda soğuk bir durulama ayrıca çok faydalı.

SAÇINIZI NEMLENDİRİN

Kuru ve yıpranmış saçlar için Hindistan cevizi yağı ya da jojoba yağı kullanarak sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanına argan yağı ve badem yağı da saçlarınızın hızlı ve güçlü uzamasını sağlayabilir. Nemli olan saçlarınıza sadece birkaç damla bu yağlardan uygulayarak bekletebilirsiniz. Sonunda durulamanız yeterli olacak.

SAÇINIZI DOĞAL YOLLARLA KURUTUN

Saçları havluyla kuruturken normal banyo havlunuz yerine yumuşak bir mikrofiber havlu kullanmanız saçlarınız için en iyi kurutma yöntemi olabilir. Daha yumuşak doku iki kat daha fazla su emer ve bu saçınızın kabarmasını engeller.

E VİTAMİNİ İÇEREN BESİNLER TÜKETİN

Saç ve tırnak sağlığını geliştirmesiyle öne çıkan E vitamini, saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda kırılmaya ve koparak dökülmeye karşı dayanıklı bir yapısının olmasını sağlar.

SAĞLIKLI BESLENİN

Saçların güçlü ve sağlam olması için en iyi protein kaynakları yumurta, et, tavuk, balik, süt, peynir, yoğurt, kurubaklagiller, tam tahıllar. Saç derisi ve saç sağlığını iyileştiren diğer besin ögeleri demir, biotin, çinko, selenyum, bakır, magnezyum ile A, B, E, C, D vitaminleri. Beslenme düzeninizi bu besinlerle oluşturduğunuzda saçlar çok daha sağlıklı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x